Budynek wielorodzinny w Leśnicy 1 Wrocław realizacja 2002 Adamiczka Consulting (1) Budynek wielorodzinny w Leśnicy 1 Wrocław realizacja 2002 Adamiczka Consulting (2) Budynek wielorodzinny w Leśnicy 1 Wrocław realizacja 2002 Adamiczka Consulting (3) Budynek wielorodzinny w Leśnicy 1 Wrocław realizacja 2002 Adamiczka Consulting (4) Budynek wielorodzinny w Leśnicy 1 Wrocław realizacja 2002 Adamiczka Consulting (5)

Budynek wielorodzinny w Leśnicy 1, Wrocław

Dane

obiekt: budynek mieszkalny wielorodzinny
lokalizacja: Leśnica, Wrocław
inwestor: PBP „MAT”
zakres: projekt koncepcyjny, budowlany
autorJerzy Adamiczka, Krzysztof Mroziuk, Karol Pietrucha
fotografia: Meluzyna Studio
powierzchnia działki: 3765 m²
powierzchnia użytkowa: 2885 m²
kubatura: 5779 m³
projekt: 2000
realizacja: 2002

Opis

To pierwszy z projektów w tej lokalizacji, stworzony z myślą o rodzinach, które pragną uciec od hałasu ulicznego, ale jednocześnie chcą mieszkać jeszcze we Wrocławiu. Teren inwestycji znajduje się w odległości ok 15 km od wrocławskiego Rynku, w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej oraz pól i lasów – stanowi styk terenów miejskich i podmiejskich.

Projekt między innymi zdeterminowany został przez małą, wąską działkę, która była do zagospodarowania. Pomimo tego udało się wygospodarować przy budynku otaczającą go zieleń i ogródki przydomowe, które podkreśliły jeszcze zaplanowany charakter zabudowy szeregowej jednorodzinnej, pomimo że budynek stanowi zabudowę wielorodzinną.